Курс за проблемою «Проєктна діяльність педагога закладу освіти»

Час для практики!

З 13 по 15 травня 2020 року в Луганському ОІППО був проведений курс за проблемою «Проєктна діяльність педагога закладу освіти». Викладач – Микола Журба, професор кафедри управління освітою інституту, доктор філософських наук. У навчанні взяли участь керівники та педагогічні працівники закладів загальної середньою освіти міст Рубіжного й Новодружеська, а також Кремінського, Міловського, Троїцького та Новопсковського районів Луганської області.


Захід розроблений та проведений спільно з Ягеллонським університетом (Краків, Польща) та громадською організацією «Соборність». Завдяки такій співпраці слухачі мали змогу не лише ознайомитись із теоретико-методичними засадами організації проєктної діяльності в закладах освіти, але й дізнались про європейський досвід освітнього фандрейзингу, зокрема про діяльність, історію та культуру Ягеллонського університету.

фото Ягеллонського університету
 

Особливо запам’яталась слухачам доповідь викладача кафедри українознавства університету доктора Галини Чуби та голови Фундації «Зустріч» Олександри Запольської. Для освітян Луганщини важливо налагодити міжнародні стосунки з потенційними партнерами майбутніх проєктів, тому завдяки запрошеним спікерам з Польщі така співпраця стала можливою.

Скласти загальне уявлення щодо організації проєктної діяльності в закладах загальної середньої освіти, спираючись на європейський досвід, та сформувати практичні навички розробки власних освітніх проєктів – основна мета курсу «Проєктна діяльність педагога закладу освіти». У процесі навчання використовувались мультимедійні презентації, навчальні відеоролики, роздавальний матеріал, ефективні вправи, командна робота, онлайн-опитування з використанням смартфонів (програми Кahoot, Mentimeter тощо).

Відповідно до освітньої програми курсу слухачі виконували різноманітні завдання, проходили тестування та розробляли власні проєкти. Учасники, які успішно виконали всі запропоновані завдання, підвищили свою кваліфікацію щодо написання проєктів та отримали польсько-український сертифікат на 18 академічних годин.

 

Польський досвід     Сертифікат Соборності

Проведений польсько-український захід є першим етапом реалізації проєкту «Рубікон», спрямованого на створення ефективної платформи для комунікації педагогічних працівників, освітян і науковців з метою вивчення та впровадження передового досвіду й реалізації спільних освітніх проєктів. Сподіваємось, що плідна співпраця з Ягеллонським університетом і громадською організацією «Соборність» триватиме й надалі.

Завантажити PDF
Семінар-тренінг «Комунікація та командна робота в закладі освіти»

Робота у команді

20 травня 2020 року в межах польсько-українського проєкту «Рубікон» відбувся семінар-тренінг «Комунікація та командна робота в закладі освіти» для педагогічних працівників Старобільського району Луганської області.

Спікерами онлайн-заходу виступили: викладач кафедри українознавства Ягеллонського університету доктор Галина Чуба (Краків), голова Фундації «Зустріч» Олександра Запольська (Краків) і професор кафедри управління освітою Луганського ОІППО доктор філософських наук Микола Журба (Сєвєродонецьк).


 Фото: Галина Чуба     Фото: Олександра Запольська

Учасники семінару розглянули такі питання:

  • Комунікація – філософське розуміння та значення.
  • Європейський досвід та українська специфіка створення комунікаційного середовища.
  • Ягеллонський університет – один з найбільших і найстаріших у Європі: традиції, цінності, культура та командна робота.
  • Soft і Hard Skills.
  • Фронезис освіти та критичне мислення.
  • «Пожирачі» часу. Прокрастинація.
  • Life Long Learning як основа лідерства.
  • Тимбілдинг та побудова ефективної роботи.

Скриншот презентації     Приклад сертифікату


Педагоги, які виконали всі завдання, успішно пройшли онлайн-тестування та опитування, отримали польсько-український сертифікат про підвищення кваліфікації на 6 академічних годин. Захід проводився в теплій і дружній атмосфері.

Завантажити PDF